Bike parky a trail parky v Prešovskom kraji

Autor: VS | Dátum: 06.08.2018

Horská cyklistika má množstvo fanúšikov aj v našom kraji. Vďaka nadšencom zo združení ako je SLOMBA /slovenská mtb asociácia/, CYKLOSTOPY Stará Ľubovňa či Mountainbiking zo Spišskej Belej sa kultúra tzv. singletrackov a bike parkov začala sľubne vyvíjať.

Na stretnutí s Janom Tekeľom (Prešov) a Dominikom Harčárom (Janov) sme sa rozprávali o tom, čo v kraji máme a čo môžeme zlepšovať. Tiež sme vyjasnili čo je čo. Takže:

Bike park je areál s vlekom, ktorý vyvezie cyklistov na kopec a títo sa po trasách rôznej obtiažnosti môžu spustiť dolu. Zjednodušene downhill.

Trail park je areál, kde je vybudovaná sieť úzkych cestičiek pre cyklistov. Na nástup na trasy nie je potrebný vlek, znamená to, že treba očakávať aj šliapanie do kopca.

V Prešovskom kraji sa v súčasnosti rozvíja 5 lokalít, v ktorých sa milovníci horských bicyklov môžu zabávať.

PREŠOV - trail park. Jazdci z Prešova združený v SLOMBA patria medzi prvých na Slovensku, ktorí začali raziť myšlienku kopania singletrackov. Päť Prešovských singletrackov nájdete v lokalitách Borkút a Cemjata.

mapa mapa Prešovske singletracky

JANOV - Bike park v Janove má v súčasnosti downhilové trate pre skúsenejších zjazdárov. Prichádza však z myšlienkou vybudovať tréningovú trasu pre deti a začiatočníkov. Tiež sa hľadajú možnosti ako prepojiť túto lokalitu s Prešovom a vytvoriť bohatšie ponuky pre cyklistov.

LECHNICA - Trail park. S pomocou SLOMBY sa aj v roku 2017 zrealizovali dva traily rodinného typu. Trasy výrazne pripeli k návštevnosti regiónu. Mapa tu

https://www.trailforks.com/route/griftof-singletra...

BACHLEDKA - Bike park je v súčasnosti zatvorený. O realizáciu myšlienky sa postarali cyklisti zo Spišskej Belej, viac o nich http://www.mountainbiking.sk

BARDEJOV - trail park je lokalizovaný v tesnom okolí Bardejovských kúpeľov. Výstavbu iniciovala oblastná organizácia cestovného ruchu, realizovala SLOMBA.

video Bardejovske kupele trail

viac info

http://ibardejov.sk/v-bardejovskych-kupeloch-pribu...

Chcete vedieť viac ? Vyskúšajte sami ! Ak sa Vám páčilo dajte vedieť, ak nie tak dajte vedieť tiež - vždy je dobré vedieť ako veci zlepšiť.

Sledujte nás na YouTube

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagrame

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovska prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Supported by a grant from Norway.
Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic.

Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou
Slovakia – Ukraine: Cooperation across the Border

Názov projektu: Bicyklom aj za hranice
Výška NFP: 239 574 €
Prijímateľ: Košický samosprávny kraj

www.eeagrants.sk
www.norwaygrants.sk

Norway Grants