Cyklopátrania 2017: Spoznaj Prešovský kraj na bicykli

Dátum: 22.05.2017

Obľúbené Cyklopátrania Prešovským krajom pokračujú aj v lete 2017! Štvrtý ročník zábavno-poznávacích pretekov predstaví cyklistom štyri oblasti Prešovského kraja. Nadšencov cyklistiky čakajú zaujímavé miesta, krásne výhľady a nevšedné zážitky. Súťaží sa o medaily a bicykel Škoda!

Cyklopátrania Prešovským krajom sú určené cyklistom rôznej vekovej a výkonnostnej kategórie. Na svoje si príde každý, keďže náročnosť trasy si volí každý sám.V lete 2017 sú v ponuke štyri krásne lokality:

10. jún 2017 – Červený Kláštor ŠTART: KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

22. júl 2017 – Svidník ŠTART: Hotel Rubín

19. august 2017 –Malý Lipník ŠTART: Chata U Financa

9. september – Prešov ŠTART: Stará Dúbrava

5238081e22c44e759d2f6e59c2b659c1.jpg

Ako Cyklopátranie prebieha:

V každej lokalite má cyklista na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit. Štart a cieľ je na spoločnom mieste.

Súťažiaci zbierajú súťažné body za jednotlivé navštívené miesta prostredníctvom aplikácie Objavujme. V nej vždy deň pred štartom nájdu mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré navštívia, sa zlokalizujú v aplikácii a získajú tak súťažné body. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny.

Za každé Cyklopátranie získa účastník jeden lístok so svojím menom v záverečnom žrebovaní o skvelý bicykel ŠKODA! Počas štyroch cyklopátraní tak môže jeden účastník získať až 4 súťažné lístky v žrebovaní o túto hlavnú cenu. Žrebovanie víťaza bicykla ŠKODA sa uskutoční po vyhlásení výsledkov Cyklopátrania v Prešove 9. septembra 2017.

Vpravo šťastný výherca bicykla ŠKODA v roku 2016 – Marek Čech, vľavo Ján Lapčák zo Š-Autoservis Vranov n. Topľou.


Príďte spoznať kus krásneho kraja, zašportovať si a zabaviť sa. Pripravené sú miesta s krásnymi výhľadmi, historické a kultúrne pamiatky, krčmičky aj kostolíky a samozrejme pestré ceny a obľúbené MEDAILY.Reportáž TV Markíza z Cyklopátrania 2016 v Prešove:


Registrácia: Prebieha v deň pretekov 9.00 – 9. 45 hod. alebo vopred mailom na marketing@severovychod.sk (uviesť meno, priezvisko, vek, kontakt, dátum Cyklopátrania, súťažný nickname)

Štart: 10.00 hod. / Koniec: 15.00 hod.

Kategórie:

  1. Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov
  2. Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov
  3. Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov
  4. Muži – sólo
  5. Ženy – sólo

Na pretekoch je potrebné mať so sebou mobilný telefón a v ňom stiahnutú aplikáciu Objavujme. Pred štartom sa súťažiaci v aplikácii zaregistruje do príslušného Cyklopátrania prostredníctvom nickname. Svoj nickname nahlási organizátorom pri registrácii. Súťažiace dvojice si vytvoria jeden spoločný nickname v jednom telefóne, nahlásia ho pri registrácii. Súťažiaci jednotlivec si taktiež vytvorí jeden nickname, nahlási ho pri registrácii.

Počas Cyklopátrania sa súťažiaci lokalizuje prostredníctvom GPS v aplikácii (nie je potrebné internetové pripojenie, až v cieli na synchronizáciu údajov). Lokalizovať sa je možné len po štarte.


ŠTARTOVNÉ: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 4 €, Deti: 2 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 10 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (guláš + pečivo, nápoj).

V prípade záujmu si nezabudnite včas rezervovať ubytovanie, odporúčame priamo v zariadeniach na mieste štartu.

Ďakujeme partnerom: Škoda Autoservis Vranov n. Topľou, Bicykle SG Prešov, Birell, Dobré zo Slovenska, LimoŠpes s. r. o.

Organizátor: KOCR Severovýchod Slovenska

Ako sme “cyklopátrali” v roku 2016

53203da14db94949b0f33ffa3ac24bc8.jpg

Sledujte nás na YouTube

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagrame

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovska prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Supported by a grant from Norway.
Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic.

Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou
Slovakia – Ukraine: Cooperation across the Border

Názov projektu: Bicyklom aj za hranice
Výška NFP: 239 574 €
Prijímateľ: Košický samosprávny kraj

www.eeagrants.sk
www.norwaygrants.sk

Norway Grants