Cykloturistika v Tatrách

Autor: admin | Dátum: 27.04.2017

Spoznajte naše krásne Vysoké Tatry vďaka viac ako 300 km značených cyklotrás rôznych obtiažností. Môžete si vybrať trasu, ktorú zvládnu aj rodinky s deťmi alebo trasu pre milovníkov horskej a cestnej cyklistiky.

Cyklomagistrála je vybudovaná takmer okolo celých Vysokých Tatier a nájdete tu rovinaté trate v podhorí, ale aj exponované výstupy až po najvyššie štíty Tatier. Ak chcete spojiť zážitok z prírody so športovým pohybom, práve cykloturistika je tou správnou voľbou.

Na našom webe nájdete cyklotrasu 2870, ktorá prechádza cez Ždiar a Bachledovu dolinu. Známa „Bachledka“ je najnavštevovanejšia predovšetkým v zime, vďaka niekoľkým obľúbeným lyžiarskym zjazdovkám.

Možno vás preto prekvapí, že aj Bachledová dolina má množstvo atrakcií aj v lete. Pre cyklistov môže byť veľmi zaujímavý tzv. Bike Park, ktorý tvorí 5 downhillových trás rôznej náročnosti. Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi na jednoduchej „Family trati“, alebo si môžete vybrať novú časť „Natural“, ktoré je vhodná pre rekreačné jazdenie.

e1c5e5adc6f84ab08a78a037cfec7dd9.jpg

Prívrženci adrenalínu ocenia trať s názvom „Root Sphere“, ktorá vedie cez lesný terén s koreňmi stromov a strmšími časťami. Nájdete tu aj dve najnáročnejšie trate, ktoré sú zároveň aj najrýchlejšie a sú plné ťažkých úsekov.

Novinkou je dráha na vrchole, ktorú môžu vyskúšať začiatočníci, ale aj skúsený jazdci, ktorí si chcú pretrénovať prácu s telom a prejazdom klopenkami a vlnami. V okolí strediska je vyznačených viac ako 130 km cyklotrás, kde si naozaj všetci prídu na svoje.

Sledujte nás na YouTube

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagrame

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovska prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Supported by a grant from Norway.
Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic.

Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou
Slovakia – Ukraine: Cooperation across the Border

Názov projektu: Bicyklom aj za hranice
Výška NFP: 239 574 €
Prijímateľ: Košický samosprávny kraj

www.eeagrants.sk
www.norwaygrants.sk

Norway Grants