Do školy a do práce na bicykli v Prešovskom kraji

Autor: PSK | Dátum: 24.08.2022

Od septembra sa bude v Prešovskom kraji jazdiť viac na bicykli. Prešovská samospráva spúšťa cyklo kampaň Do školy a do práce na bicykli v Prešovskom kraji.

Podporiť rozvoj cyklodopravy v mestách a obciach – to je hlavným cieľom pilotnej kampane Do školy a do práce na bicykli v Prešovskom kraji, ktorú župa spúšťa už od septembra. Zapojiť sa do nej môžu všetci žiaci, študenti, aj pracujúci s trvalým bydliskom v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK). Najlepší cyklisti získajú zaujímavé ceny.

„Cieľom tejto cyklo kampane je povzbudiť ľudí, aby presadli z áut na bicykel a urobili niečo pre svoje zdravie i životné prostredie. Ide už o druhú cykloaktivitu, ktorú v tomto roku spúšťame a ja pevne verím, že sa do nej zapojí čo najviac cyklo nadšencov,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

6622dfcc79e4409f82b08e09281b85f4.jpg

Podmienkou súťaže je počas celého septembra jazdiť do školy/práce a zo školy/práce na bicykli a každú jazdu si zaznamenať do svojho konta. To si účastník súťaže vytvorí na www.cyklo.psk.sk. Ak počas septembra najazdí aspoň 12 z 22 pracovných dní, teda 24 jázd (do školy/práce a zo školy/práce), automaticky získa tričko.

Súťažiaci s najviac najazdenými kilometrami získajú vecné ceny, ako napr. horský a mestský bicykel, elektrokolobežku, športové hodinky, cyklocomputer či cyklobatoh. Odmenených bude sedem najlepších cyklistov v mužskej a ženskej kategórii a desať cyklistov v kategórii študenti a žiaci.

Kampaň Do školy a do práce na bicykli v Prešovskom kraji je jednou z aktív samosprávy v rámci Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční od 16. do 22. septembra.

Ide už o druhú cykloaktivitu PSK v tomto roku. Do 15. septembra sa môžu cyklisti zapojiť aj do letnej aktivity Dovolenka na bajku po Prešovskom kraji, ktorú kraj spustil ešte v júni spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu.

Sledujte nás na YouTube

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagrame

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovska prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Supported by a grant from Norway.
Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic.

Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou
Slovakia – Ukraine: Cooperation across the Border

Názov projektu: Bicyklom aj za hranice
Výška NFP: 239 574 €
Prijímateľ: Košický samosprávny kraj

www.eeagrants.sk
www.norwaygrants.sk

Norway Grants