Maximálny relax a oddych na Sninských rybníkoch

Autor: admin | Dátum: 27.04.2017

Čo tak zabicyklovať si a potom si oddýchnuť pri vode? Ideálna je na to cyklotrasa číslo 016, ktorá prechádza cez rekreačnú oblasť Sninské rybníky v regióne Horný Zemplín. Ľudia sem cestujú predovšetkým na Biokúpalisko, kde je dnes možné sa ubytovať v hoteli, v chatkách, v stane alebo v autokempe.

Biokúpalisko Sninské rybníky sa pôvodne skladalo z troch prírodných kúpalísk. K rekonštrukcii došlo v roku 2010 a dnes je to jedno z dvoch bio kúpalísk na Slovensku. Voda v bazéne je totiž čistená technológiou samočistenia vody pomocou rias a rastlín. V roku 2014 toto kúpalisko získalo aj ocenenie „Naj produkt cestovného ruchu Prešovského kraja“.

d56f703997e8410f907a864e5b57fa45.jpg
Voda v bazéne je z prírodného zdroja vodného toku Bystrá. Okrem bazénov si návštevníci môžu oddýchnuť športovými aktivitami na priľahlých ihriskách a trávnikoch. Pre aktívnejších návštevníkov je tu možnosť sa vybrať na turistickou trasou na obľúbený Sninský kameň. Odtiaľ je možné pokračovať ešte ďalej, a to k najväčšiemu sopečnému jazeru na Slovensku – Morskému oku.

Nájdete tu mnoho aktivít aj pre svoje ratolesti. V letných mesiacoch sú v prevádzke preliezky, hojdačky, skákacie hrady. Samozrejmosťou je detský bazén, v ktorom je šmykľavky a hojdačky. Počas dňa si s deťmi môžete zahrať vodný futbal, stolný tenis, volejbal alebo obrovský šach.

Sledujte nás na YouTube

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagrame

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovska prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Supported by a grant from Norway.
Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic.

Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou
Slovakia – Ukraine: Cooperation across the Border

Názov projektu: Bicyklom aj za hranice
Výška NFP: 239 574 €
Prijímateľ: Košický samosprávny kraj

www.eeagrants.sk
www.norwaygrants.sk

Norway Grants