Nový pumptrack vo Veľkom Šariši

Autor: Veronika Beňková | Dátum: 11.10.2021

Súčasťounového zábavného parku na Dolinách vo Veľkom Šariši je aj pumptrack, ktorý vznikol na brehu rieky Torysa.

Nový umelo vytvorený okruh má asfaltovú úpravu a je vhodný pre jazdu na bicykli, kolobežke, skateboarde či korčuliach. Celá dráha je postavená tak, že je možné prejsť ju bez šľapania či odrážania. Cyklista nepedáluje ale „pumpuje“ telom. Okruh je tvorený vlnami a klopenými zatáčkami, ktoré umožňujú udržiavať a zvyšovať rýchlosť.

Pumptrack vo Veľkom Šariši, Zdroj: KOCR SVS

Stavebné práce na pumptrecku o rozlohe 350 štvorcových metrov začali vo Veľkom Šariši koncom augusta. Veľkošarišská pumptracková dráha je variabilná a dá sa na nej ísť všetkými smermi, nielen na ovál.

Pumptrack vo Veľkom Šariši, Zdroj: KOCR SVSJazdenie na pumptracku buduje praktické a technické návyky, rozvíja celkovú telesnú kondíciu a koordináciu. Pumptrack je určený pre všetky vekové a výkonnostné kategórie jazdcov od odrážadiel až po pretekárov.

Pumptrack vo Veľkom Šariši, Zdroj: KOCR SVSVzhľadom na to, že pumtrack je uzavretý okruh, tak okrem intervalového tréningu je možné užiť si vytrvalostný tréning v ľahšom tempe. Na okruh si návštevníci môžu prísť aj zasúťažiť – napr. kto najrýchlejšie prejde kolo bez našliapnutia.

Pumptrack vo Veľkom Šariši, Zdroj: KOCR SVSSúčasťou zábavného parku na Dolinách je aj skatepark, ktorý sa nachádza za kolkárňou, vedľa tenisového ihriska. Práce na skateparku by mali byť ukončné koncom októbra.

Skatepark vo Veľkom Šariši, Zdroj: Mesto Veľký ŠarišMesto Veľký Šariš intenzívne pracuje aj na dobudovaní chýbajúcich úsekov cyklotrasy EuroVelo 11. Úsek na konci Veľkého Šariša, v záhradkárskej oblasti v smere na Šarišské Michaľany je už vyasfaltovaný.

Cyklotrasa v záhradkarskej oblasti, Zdroj: KOCR SVSAj v obci Šarišské Michaľany sa pracuje na výstavbe cyklotrasy. Aktuálne prebehlo na úseku Mlynská – Ketelský potok osadenie obrubníkov.

Cyklotrasa - úsek Mlynská - Ketelský potok, Zdroj: KOCR SVSPri Ketelskom potoku už stoja piliere na most a naváža sa kamenivo.

Piliere na most pri Ketelskom potoku, Zdroj: KOCR SVS

Sledujte nás na YouTube

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagrame

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovska prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Supported by a grant from Norway.
Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic.

Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou
Slovakia – Ukraine: Cooperation across the Border

Názov projektu: Bicyklom aj za hranice
Výška NFP: 239 574 €
Prijímateľ: Košický samosprávny kraj

www.eeagrants.sk
www.norwaygrants.sk

Norway Grants