Objavte Tatranskú kotlinu na bicykli

Autor: admin | Dátum: 27.04.2017

8613516cec0c441eb7e08db2908be9c4.jpg

Tatranská kotlina je najvýchodnejšou a zároveň najnižšie položenou osadou na úpätí Tatier. Táto liečebná osada sa nachádza pod severnými svahmi Kobylieho vrchu v Belianskych Tatrách. Po 1. svetovej vojne sa Tatranská Kotlina preslávila predovšetkým liečbou tuberkulózy a po zmodernizovaní sanatórnych objektov slúži tomuto poslaniu doteraz.

Areál Sanatória je orientovaný na úpätí Belianskych Tatier a je obkolesený lesom. Sanatórium Tatranská Kotlina má vďaka svojmu vysokohorskému rázu jedinečnú atmosféru a krásnu prírodu. Tiché a pokojné prostredie vytvára veľmi vhodné podmienky nie len na liečbu chorôb, ale aj na regeneráciu duše aj tela.

Tatranská kotlina je známa aj vďaka Belianskej jaskyni, ktorá je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách. Jaskynná výzdoba pozostáva zo sintrových vodopádov, jazierok, stalagmitov a rôznych ďalších pozoruhodností, ktorých zákonitosti vytvárania sa doteraz neobjasnili. Pri návšteve tejto jaskyne sa ocitnete aj v Hudobnej sieni, ktorá dostala tento názov podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. Dokonca sa v tejto sieni organizovali aj hudobné koncerty klasickej hudby a to kvôli výborným akustickým podmienkam siene.

Cykloturistov môže lákať aj novovybudovaný asfaltový cyklochodník, ktorý smeruje zo Spišskej Belej až do Tatranskej Kotliny. Tento cyklochodník má 9 kilometrov a vedie pozdĺž hlavnej cesty.

Samozrejmosťou je niekoľko odpočívadiel s prístreškom, pri ktorých sa nachádzajú orientačné mapy. Zaparkovať môžete pri Belianskych rybníkoch a počas cesty vás bude sprevádzať nádherný výhľad na Belianske Tatry.

Sledujte nás na YouTube

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagrame

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovska prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Supported by a grant from Norway.
Co-financed by the State Budget of the Slovak Republic.

Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou
Slovakia – Ukraine: Cooperation across the Border

Názov projektu: Bicyklom aj za hranice
Výška NFP: 239 574 €
Prijímateľ: Košický samosprávny kraj

www.eeagrants.sk
www.norwaygrants.sk

Norway Grants